Blog

Przeczytaj najnowsze aktualności

Komu i w jakich sytuacjach nie będzie przysługiwać płaca minimalna w 2017 roku?

  Obsługa kadrowo-płacowa to istotny dział w każdej firmie. Zakres takiej obsługi jest dość szeroki i obejmuje wiele aspektów związanych takimi czynnościami, jak:   naliczanie wynagrodzeń ‒ przygotowywanie list płac ewidencja czasu pracy rozliczanie urlopów obsługa rozliczeń z ZUS pracowników i pracodawców prowadzenie teczek pracowniczych przygotowywanie i obsługa umów o pracę i umów cywilno-prawnych Prowadzenie […]

Czytaj więcej

Koniec śledzenia niezapłaconych faktur!

Comarch iBard24  ‒ dawniej  iBard24 to, mówiąc w skrócie przestrzeń dyskowa w chmurze, która umożliwia bezpieczne przechowywanie, wymianę, edycję ważnych  danych, między innymi  dokumentów, faktur, prezentacji i innych. Dzięki Comarch iBard24 można udostępniać dane współpracownikom i klientom bez obaw o bezpieczeństwo istotnych informacji. Zalety Comarch iBard24 Comarch iBard24 ma wiele zalet, wśród najistotniejszych wymienić możemy: […]

Czytaj więcej

biuro rachunkowe w Poznaniu, comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima to program do zarządzania w chmurze ‒ oprogramowanie, dzięki któremu możemy zarządzać firmą przez internet. Aby rozpocząć pracę z oprogramowaniem, wystarczy połączyć się z bazą ‒ pracować więc możemy z każdego komputera, który podłączany jest do internetu. Najważniejsze funkcjonalności oprogramowania: Wśród najważniejszych funkcjonalności Comarch ERP Optima znajdują się: sprawne fakturowanie możliwość prowadzenia […]

Czytaj więcej

zus 2017

Nowy rok niesie ze sobą złe informacje dla przedsiębiorców. Składki w ZUS przekroczą 14 tys. w skali roku. Co to oznacza?

Czytaj więcej

jpk mikroprzedsiębiorcy od kiedy

Obowiązek przekazywania JPK do organów podatkowych wszedł w życie 1 lipca br., obejmując duże przedsiębiorstwa. Od stycznia 2017 r. będzie on dotyczył także małych i średnich firm, a od 2018 r. – mikroprzedsiębiorstw. Biuro rachunkowe Poznań podpowiada, jak określić swój status dla JPK. Kryterium średniego zatrudnienia i obrotów Przy ustalaniu statusu przedsiębiorcy brane jest pod […]

Czytaj więcej

limit transakcji gotówkowych 2017

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r. Jej głównym założeniem jest obniżenie limitu transakcji gotówkowych, które ma ograniczyć dokonywanie płatności z pominięciem rachunku płatniczego.

Czytaj więcej

Komu i w jakich sytuacjach nie będzie przysługiwać płaca minimalna w 2017 roku?

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązywać będzie minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 13 zł za godzinę. Będzie ona przysługiwać zleceniobiorcom oraz samozatrudnionym, ale nie będzie dotyczyć niektórych grup zatrudnionych. Komu i w jakich sytuacjach nie będzie przysługiwać płaca minimalna w 2017 roku?

Czytaj więcej

Pełnomocnictwo podatkowe

Z dniem 1 lipca 2016 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące pełnomocnictwa ogólnego wyszczególnione w nowelizacji ustawy z 29 sierpnia 1997 roku o Ordynacji podatkowej. Mają one na celu uporządkowanie kwestii reprezentowania podatnika w sprawach podatkowych przez pełnomocnika. Jakie zmiany weszły w życie z początkiem miesiąca?

Czytaj więcej

płaca minimalna

Rządowe dyskusje o podniesieniu stawki godzinowej trwają w najlepsze. Na jednym z ostatnich czerwcowych posiedzeń zaproponowano, by od 1 stycznia 2017 roku minimalne wynagrodzenie wynosiło 12 złotych brutto dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Pomysł chwalą związki zawodowe i eksperci rynkowi. Co czeka pracowników?

Czytaj więcej

umowa o pracę przed pierwszym dniem

Od 1 września 2016 roku ma wejść w życie zmiana dotycząca zawierania umowy o pracę. Pracodawca będzie miał obowiązek pisemnego zawarcia umowy o pracę lub potwierdzenia na piśmie jej warunków jeszcze przed podjęciem pracy przez nowo zatrudnioną osobę.

Czytaj więcej